Aktualności

01.06.2020 OGŁOSZENIA PARAFIALNE ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31 MAJA 2020 r.

 

 1. Jutro, w poniedziałek po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, obchodzić będziemy Święto Maryi Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 6.30. 7.00 i 18.30. Zapraszamy do udziału w Mszy św.

 

 1. Dziś o godz. 11.15 - Mszę św. odprawi ks. neoprezbiter Artur Zmyślony, który w ostatnim roku odbywał praktykę duszpasterską w naszej Parafii. Po Mszy św. Ksiądz Prymicjant udzieli specjalnego błogosławieństwa. Zapraszamy do udziału w tej Eucharystii.

 

 1. W miesiącu czerwcu czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. W czerwcu codziennie o godz. 18.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i zaśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

 

 1. Przypominamy, że okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest codziennie od godz. 18.00 do 19.00, a w tym tygodniu dodatkowo będzie w czwartek od godz. 18.00 do 21.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania i przyjęcia Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. W czwartek, tak jak co tydzień, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe do naszego kościoła. Początek godz. 20.30. Będziemy modlić się o ustanie epidemii, za chorych i za służby medyczne, o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z Diecezji Kaliskiej oraz będziemy dziękować dobremu Bogu za wszelkie łaski jakich nam wszystkim udzielił w minionych tygodniach. Nabożeństwo, jak zawsze, zakończymy Apelem Jasnogórskim.

 

 1. W I piątek miesiąca od godziny 16.30 zapraszamy do spowiedzi św. przede wszystkim dzieci z klasy IV, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św. O godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci.

 

 1. Spotkanie dzieci z klasy III, z racji przygotowania do I Spowiedzi i I Komunii św., będzie we wtorek o godz. 17.00. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.15 dzieci te otrzymają poświęcone książeczki do nabożeństwa. Po Mszy się będzie spotkanie rodziców z racji zbliżającej się uroczystości I Komunii św.

 

 1. Spotkanie młodzieży z klasy VII i VIII z racji przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie w piątek po Mszy św. o godz. 18.30. Na spotkanie zapraszamy jednego rodzica każdego kandydata do bierzmowania.

 

 1. Spotkanie Grupy modlitwy św. Ojca Pio – w czwartek o godz. 20.00. Spotkanie odbędzie się w kościele.

 

 1. Wszystkich, którzy w rozpoczynającym się tygodniu będą świętować dzień Imienin, Urodzin lub Rocznicę zawarcia małżeństwa niech Bóg obdarzy swoją Łaską i pokojem, niech błogosławi i prowadzi przez życie. Szczęść Boże.

 

 1. Po Mszy św. można nabyć dwutygodnika naszej diecezji Opiekun. Jest też tygodnik katolicki Niedziela oraz Gość Niedzielny.