Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 17 WRZESIEŃ 2023 r.

 

  1. Dziś w trzecią niedzielę miesiąca o godz.18.15, przed wieczorną Mszą św., zaśpiewamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.

 

  1. Od przyszłej niedzieli, po wakacyjnej przerwie, popołudniową Mszę św. będziemy odprawiać o godz. 16.30.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 24 września, przypada uroczystość Rocznicy Poświecenia Kościoła Katedralnego. Naszą modlitwą otoczymy Biskupa Kaliskiego oraz całą naszą diecezje. Będziemy dziękować Bogu za tę czcigodną świątynię, która już 770 lat jest miejscem, w którym wierni gromadzą się na modlitwę.

 

  1. Z tej okazji od przyszłej niedzieli przez dwa tygodnie będzie w naszej katedrze wystawa portretów osób duchownych i świeckich związanych z Kaliszem i naszym kościołem. Portrety zostały namalowane przez naszego Parafianina techniką grafiki wektorowej.

 

  1. Dzieci z klasy IV, które w maju tego roku przystąpiły do I Spowiedzi i do I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.15 otrzymają książeczkę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.  Zapraszamy również rodziców tych dzieci.

 

  1. Dzieci z klasy III i ich rodziców w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30. Po Mszy św. będzie spotkanie z racji rozpoczęcia bezpośredniego przygotowania tych dzieci do sakramentu pokuty i pojednania oraz sakramentu Eucharystii.

 

  1. W piątek Mszą św. o godz. 18.30 rozpocznie się modlitewne czuwanie przed liturgicznym wspomnieniem św. o. Pio. Zapraszamy Grupę Modlitwy św. o. Pio oraz wszystkich, którzy w tym czasie pragną trwać na modlitwie.

 

  1. W dniach 19 – 21 października bieżącego roku nasza diecezja będzie gospodarzem Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży. Do Kalisza przyjadą duszpasterze młodzieży, koordynatorzy Światowych Dni Młodzieży, a nade wszystko ludzie młodzi, którzy tworzą środowisko duszpasterstwa młodzieży w naszym kraju. Rodziny, które chciały do swojego domu przyjąć na nocleg przynajmniej dwie młode osoby prosimy, aby w tym tygodniu zgłosiły się do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do  jednego z kapłanów. Dotyczy to dwóch nocy: 19 – 21 października.

 

  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny lub rocznicę zawarcia sakramentalnego małżeństwa składamy najlepsze Życzenia. Niech Bóg obdarzy Swoim Błogosławieństwem, a Maryja i św. Józef otoczą Swoją opieką. Szczęść Boże!

 

  1. Po Mszy św. można kupić prasę katolicką. Jest dwutygodnik naszej diecezji Opiekun oraz tygodnik katolicki Niedziela. Polecamy kalendarz katolicki, nasz diecezjalny na 2024 rok. Cena kalendarza 6 zł.