Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V. NIEDZIELA WIELKANOCNA- 15 maja 2022r. 

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 16.30 dzieci z klasy IV podziękują Bogu za dar Eucharystii z racji Rocznicy I Komunii św.

2. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy do licznego udziału. W tym miesiącu zachęcamy do odmawiania Litanii Loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny także w domach, we wspólnotach rodzinnych.

3. Dzisiaj o godz. 13.15 z parafii św. Jana Pawła II wyjdzie procesja różnicowa, która przejdzie ulicami naszego Miasta. Szczegóły na plakacie wywieszonym w kruchcie katedry.

4. W czwartek o godz. 16.00 w naszej katedrze trzech diakonów diecezji kaliskiej otrzyma święcenia kapłańskie w stopniu prezbitera. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 – Msza św. w intencji śp. Marii Konopnickiej z okazji 180 rocznicy Jej urodzin.

6. Przypominamy, że na ogrodzeniu placu katedralnego od strony ulicy Kanonickiej znajduje się wystawa poświęcona pamięci ks. prałata Jana Nepomucena Soczyńskiego z okazji 80. rocznicy Jego śmierci. Zachęcamy do obejrzenia tej wystawy przygotowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaliszu. Już dzisiaj zapraszamy na sympozjum popularnonaukowe o życiu i działalności ks. Sobczyńskiego, które odbędzie się w naszej katedrze dnia 30 maja o godz. 16.00. 

7. W poniedziałek po Mszy św. o g.18.30 – spotkanie Żywego Różańca.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na inwestycje materialne w naszej parafii.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Swoją Łaską, błogosławi i prowadzi, a Maryja niech otacza płaszczem Swojej matczynej opieki. Jutro dzień Imienin ks. prałata Andrzeja Gawła – proboszcza seniora naszej parafii. Czcigodnego Solenizanta otaczamy modlitwą i wdzięczną pamięcią.  Dziś o godz. 10.00 – Msza św. w intencji Księdza Prałata.

10. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką. Jest dwutygodnik naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznik List do Pani.