Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 19 WRZESIEŃ 2021 r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.15 odbędzie się pierwsze spotkanie dzieci z klasy III i ich rodziców z racji rozpoczęcia przygotowania tych dzieci do sakramentu pokuty i pojednania oraz sakramentu Eucharystii.

2. W poniedziałek, trzeci w tym miesiącu, po Mszy św. o godz. 18.30 – nabożeństwo do św. Michała Archanioła z prośba o uwolnienie z nałogów oraz innych uzależnień. Kartki z intencjami prosimy włożyć do skrzynki postawionej pod chórem. Zapraszamy do udziału w tym comiesięcznym nabożeństwie.

3. W czwartek, 23 września, wspominając Nawiedzenie naszej Parafii przez Maryję w znaku Obrazu Jasnogórskiego, po Mszy św. o godz. 18.30 odmówimy dziesiątkę różańca i zaśpiewamy Apel Jasnogórski.

4. W piątek, 24 września, przypada uroczystość Rocznicy poświecenia naszego kościoła katedralnego. W tym dniu będziemy modlić się za Pasterza naszej Diecezji oraz za tych którzy troszczyli się i troszczą o wymiar materialny naszej świątyni. W tym dniu zapraszamy do udziału w Mszy św.. Msze św. będą o godz. 6.30, 7.00 i 18.30.

5. Dzieci z klasy IV, które w maju lub czerwcu tego roku przystąpiły do I Spowiedzi i do I Komunii św. w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30. Po Mszy św. dzieci otrzymają książeczkę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca

6. W przyszłą niedzielę obchodzony będzie 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Z tej okazji Biskup Kaliski Damian Bryl odprawi w naszej katedrze Mszę św. o godz. 18.30.

7. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania będzie we wtorek w następującym porządku:  uczniów z klasy VI zapraszamy na spotkanie o godz. 17.00, z klasy VII – o godz. 17.30, a uczniów z klasy VIII oraz ze szkół średnich, którzy  jeszcze nie przyjęli tego sakramentu – zapraszamy na spotkanie o godz. 19.15. Zaproszenie dotyczy młodzieży z naszej parafii.

8. W sobotę o godz. 19.30 w naszej katedrze odbędzie się finałowy koncert festiwalu Na Gotyckim Szlaku w Polsce Zachodniej. Zabrzmią utwory Antonio Vivaldiego, Jana Sebastiana Bacha oraz Johanna Bernharda Bacha. Zostaną one wykonane przez orkiestrę Fundacji Akademia Muzyki Dawnej. Wstęp wolny. Zapraszamy!

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny lub rocznicę zawarcia sakramentalnego małżeństwa składamy najlepsze Życzenia. Niech Bóg obdarzy Swoim Błogosławieństwem, a Maryja i św. Józef otoczą Swoją opieką. Szczęść Boże!

10. Po Mszy św. można kupić prasę katolicką. Jest dwutygodnik naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela i Gość Niedzielny. Gazety wyłożone są na stoliku pod chórem.

11. Intencje Mszy św. na bieżący tydzień wywieszane są w gablocie ogłoszeń w kruchcie przy głównym wejściu do kościoła. Wierni, którzy zamówili Mszę św. na dany tydzień prosimy, aby wcześniej sprawdzili i upewnili się co do zapisanej treści, terminu i godziny zamówionej intencji Mszy św.