Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA – 20 LISTOPADA 2021 r.

 

1. Dzisiaj, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata przypada święto patronalne Akcji Katolickiej.  Z tej okazji w Mszy św. o godz. 16.30 uczestniczyć będą przedstawiciele Akcji Katolickiej z naszej diecezji.

2. Dzisiejsza Uroczystość jest również patronalnym świętem Służby Liturgicznej oraz Światowym Dniem Młodzieży.

3. We wtorek, jak każdego 23 dnia miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.30 zaśpiewamy Apel Jasnogórski i odmówimy dziesiątkę różańca w intencji pokoju i pojednania w naszej Ojczyźnie, pokojowego zakończenia kryzysu na granicy polsko – białoruskiej oraz o ustanie pandemii koronawirusa.  

4. W środę, ostatnią w tym miesiącu, po Mszy św. o godz. 18.30 – nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

5. W sobotę o godz. 12.00 w Sanktuarium św. Józefa Księża dekanatu kaliskiego pierwszego odprawią Mszę św. w intencji swoich wspólnot parafialnych oraz za zmarłych Kapłanów, którzy pracowali w naszych parafiach. Zgromadźmy się licznie na tej Mszy św. w naszym Sanktuarium, aby przez wstawiennictwo św. Józefa, w Roku Jemu poświęconym, wypraszać u Boga potrzebne łaski i błogosławieństwo dla naszych rodzin oraz polecać zmarłych Kapłanów.

6. W przyszłą niedziele rozpocznie się liturgiczny Okres Adwentu, czas duchowego przygotowania do uroczystych obchodów Świąt Bożego Narodzenia.

7. W kancelarii parafialnej można jeszcze zamawiać wypominki roczne z prośbą o modlitwę za Zmarłych. Za Zmarłych polecanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 12.30. Od przyszłej niedzieli będziemy modlić się za Zmarłych wspominanych w tegorocznych wypominkach.

8. Tak jak ogłaszaliśmy tydzień temu, dziś po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary na wsparcie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na organizację długotrwałej pomocy uchodźcom. 

9. Spotkanie Grupy Modlitwy św. o. Pio będzie w środę po wieczornej Mszy św.

10. Spotkanie ministrantów oraz chłopców, którzy chcą należeć do grona ministrantów będzie w czwartek o godz. 17.00. 

11. Pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny lub rocznicę zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Z tej okazji składamy Najlepsze Życzenia. Niech Bóg błogosławi, umacnia obfitością Swoich Łask oraz obdarza zdrowiem i wszelką pomyślnością. Szczęść Boże. 

12. Bóg zapłać za ofiary składane na inwestycje materialne w naszej parafii. Dziękujemy też za modlitwę w intencji tych, którzy te prace wykonują.

13. Po Mszy św. można kupić prasę katolicką. Jest nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela oraz Gość Niedzielny z płytą, na której nagrany jest film o beatyfikowanym wczoraj bł. ks. Janie Macha. Zachęcamy do kupienia kalendarza diecezjalnego na 2022 r. Kalendarz jest cegiełką, która będzie służyć dziełu krzewienia nowych powołań i utrzymaniu kleryków naszej kaliskiej diecezji. Cena kalendarza – 5 zł.

14. Przypominamy, że wierni uczestniczący w Mszach św. i nabożeństwach zobowiązani są do zasłaniania maseczką nosa i ust oraz do zachowania dystansu.