Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II. NIEDZIELA ADWENTU - 4 GRUDNIA 2022r. 

1. Dziś przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Mikołaja – Patrona kościoła katedralnego i naszej parafii. Suma odpustowa w intencji Parafian oraz Wiernych, którzy w naszym kościele parafialnym uczestniczą w Mszach św. i nabożeństwach, będzie odprawiona o godz. 12.30. Sumie odpustowej będzie przewodniczył Generał Zakonu Paulinów o. Arnold Chrapkowski OSPPE.   

2. Dzisiaj Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. można złożyć ofiarę na pomoc Katolikom tam mieszkającym. Dzisiaj szczególnie pamiętamy oraz wspieramy duchowo i materialnie Katolików mieszkających na Ukrainie.  

3. W Adwencie zapraszamy do udziału w Mszach św. roratnich sprawowanych ku czci Matki Bożej. Roraty odprawimy w każdy dzień powszedni o godz. 6.30, a dodatkowo dla dzieci o od poniedziałku do piątku godz. 17.00.   Duszpasterstwo Akademickie zaprasza do katedry na RORATY AKADEMICKIE w każdy czwartek Adwentu o godz. 19.30.

4. Dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę w kruchcie przy głównym wejściu do kościoła ustawione będzie drzewko świąteczne, na którym powieszone są papierowe aniołki. Po Mszy św. można zerwać „aniołka” i przygotować skromny upominek dla dziecka z racji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia. Przygotowany upominek prosimy przynieść do kościoła lub kancelarii parafialnej najpóźniej w piątek, 16 grudnia.

5. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00, 17.00 i 18.30. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny  w sanktuarium świętego Józefa odbędzie się spotkanie modlitewne dla Kobiet. Program spotkania: godz. 11.30 - adoracja Najświętszego Sakramentu; godz. 12.00 - Msza święta w intencji wszystkich kobiet. Zapraszamy Panie do udziału w tym spotkaniu, aby  wypraszać dla siebie i dla innych kobiet, zwłaszcza przeżywających różne trudności, dar Bożego błogosławieństwa oraz obfitość Jego Łaski. 

6. W sobotę w naszym kościele odbędzie się adwentowy dzień skupienia dla członków Akcji Katolickiej z naszej diecezji. Początek o godz. 10.30, a zakończenie o godz. 15.00. Zapraszamy także wszystkich zainteresowanych działalnością Akcji Katolickiej.

7. W przyszłą niedzielę ulicami Kalisza przejdzie Procesja Różańcowa. Procesja będzie miała charakter pokutny i wynagradzający Panu Bogu za wszystkie grzechy naszego Narodu oraz błagalny o błogosławieństwo dla Polski. Procesja rozpocznie się Mszą Św. o godz. 11.30 w Parafii Św. Papieża Jana Pawła II, a zakończy się około godz. 15.00 na Placu św. Józefa. 

8. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca będzie we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.

9. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na inwestycje materialne w naszej Parafii. Bóg zapłać za dotychczas złożone ofiary.

10. Pozdrawiamy Solenizantów oraz Jubilatów, którzy w tym tygodniu będą świętować dzień Imienin lub dzień Urodzin. Życzymy, obfitości Bożej Łaski, mocy Jego błogosławieństwa, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże.

11. Po Mszy św. wychodząc z kościoła możemy nabyć opłatki wigilijne oraz świece świąteczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świeca kosztuje 12 zł. Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznik adresowany do kobiet katolickich List do Pani. Są jeszcze nasze diecezjalne kalendarze katolickie na nowy rok w cenie 6 zł. Kalendarz jest cegiełką na utrzymanie kleryków naszej kaliskiej diecezji.