Ogłoszenia

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 26 maja 2024 r.
 
1.Komunikat Kurii Diecezjalnej – Uroczystość Bożego Ciała.  
          
2.W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – w Boże Ciało Msze św. w katedrze będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.30 i 20.30. Jak słyszeliśmy w komunikacie Kurii Diecezjalnej, po Mszy św. godz. 10.00 z naszej katedry wyjdzie procesja eucharystyczna i przejdzie ulicami Miasta. 
 
3.W Oktawie uroczystości Bożego Ciała o godz. 18.30 – Msza św. i procesja eucharystyczna wokół katedry. Zapraszamy do licznego udziału. Zapraszamy asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek z klasy IV, III oraz młodszych będzie w środę o godz. 17.00. Prosimy, aby rodzice zachęcili swoje córki do sypania kwiatków w Uroczystość Bożego Ciała oraz podczas procesji eucharystycznych w kolejne dni. 
 
4.Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy!
 
5.W piątek, ostatni w tym miesiącu, o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła. 
 
6.W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi i nabożeństwo. 
 
7.Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00. 
 
8.Ks. Piotr Perskawiec, który w ostatnim roku odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii, w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 odprawi w naszym kościele Mszę św. dziękczynną. Prosimy o modlitwę w intencji Księdza Neoprezbitera oraz w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W bieżącym numerze Opiekuna znajdziemy dużo informacji o życiu oraz drodze do kapłaństwa Księży, którzy wczoraj przyjęli święcenia w naszej katedrze. 
 
9.Spotkanie Grupy Modlitwy św. o. Pio będzie w środę po Mszy św. o godz. 18.30. 
 
10.Od czerwca do końca września w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.30. Przypominamy, że ostatnią Eucharystię w każdą niedzielę odprawiamy w katedrze o godz. 20.30.
 
11.Wszystkich Solenizantów i Jubilatów niech Bóg obdarzy obfitością Swoich Łask,  umacnia Swoim błogosławieństwem oraz napełnia pokojem i radością. Szczęść Boże!
 
12.Po Mszy św. można nabyć dwutygodnik naszej diecezji Opiekun. Jest też tygodnik katolicki Niedziela oraz miesięcznik List do Pani. Polecamy bezpłatną gazetę Dobre Nowiny.