Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 19 MARCA 2023r

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17.00; dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
  2. Dzisiaj gościmy  Wspólnotę Dzieci Tarnopolszczyzny z Ukrainy, która to wspólnota wspiera Dom Dziecka w Brzezanach i sierociniec w Tarnopolu. Po Mszy św. można nabyć płytę z utworami muzycznymi wykonanymi przez tę wspólnotę i złożyć dobrowolną ofiarę.
  3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. 
  4. W poniedziałek rozpoczną się rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Spotkania rekolekcyjne będą w następującym porządku: uczniowie z klasy 0, I i II – godz. 11.30; uczniowie z klasy III, IV i V – godz 10.00; uczniowie z klasy VI, VII i VIII – godz. 8.30. Prosimy, aby katoliccy rodzice zainteresowali się uczestnictwem swoich dzieci w rekolekcjach wielkopostnych.
  5. W sobotę 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przypada 31. rocznica powstania Diecezji Kaliskiej oraz podniesienia naszego kościoła parafialnego do godności kościoła katedralnego. Z tej okazji w sobotę o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. bp Damiana Bryla – Biskupa Kaliskiego. Zapraszamy do licznego udziału w tej Eucharystii oraz do modlitwy w intencji naszej diecezji.
  6. W przyszłą niedzielę przypada 1. rocznica śmierci śp. ks. biskupa Teofila Wilskiego.  W tym dniu Msza św. za zmarłego ks. Biskupa zostanie odprawiona w naszej katedrze o godz. 12.30. Mszy św. będzie przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 przy grobie śp. bpa Teofila na cmentarzu miejskim odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do udziału w Mszy św. oraz do modlitwy przy grobie zmarłego rok temu Biskupa Pomocniczego naszej diecezji. 
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.30 w katedrze będzie Koncert Pasyjny w wykonaniu Chóru Kameralnego Dysonans z Poznania oraz Żeńskiego Chóru Kameralnego Akademii Kaliskiej.
  8. Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu będą świętować dzień Imienin lub Urodzin składamy najlepsze Życzenia. Niech Bóg obdarzy Was darem Swojego Błogosławieństwa i obfitością Swoich Łask. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom niech towarzyszy wstawiennictwo i opieka św. Józefa. Szczęść Boże!
  9. Ponieważ 19 marca przypada w niedzielę, dlatego jutro obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N.M.P. – Głównego Patrona Diecezji Kaliskiej. Suma odpustowa w Narodowym Sanktuarium będzie odprawiona o godz. 12.00.
  10. Polecamy prasę katolicką. Jest dwutygodnik naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela i Gość Niedzielny.