Aktualności

16.05.2020 OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17 maja 2020 r.

 

 1. Jutro przypada 100-na rocznica Urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Już dzisiaj dziękujemy Bogu za dar Jego życia, za czas Jego posługi kapłańskiej i pasterskiej, za świadectwo wiary oraz za bogactwo nauczania jakie zostawił Kościołowi oraz wszystkim ludziom dobrej woli. Jutro o godz. 18.30 zapraszamy do katedry na Mszę św., którą odprawimy ku czci św. Jana Pawła II dziękując Bogu za dar Jego życia i za Jego pontyfikat. W poniedziałek o godz. 7.00 Ojciec św. Franciszek odprawi Mszę św. przy grobie naszego Świętego Papieża. Msza św. będzie transmitowana w telewizji i radio. Tak jak słyszeliśmy tydzień temu w komunikacie Księdza Biskupa, dziś po każdej Mszy św. przed katedrą możemy złożyć ofiarę na budowę kościoła pw. św. Jana Pawła II w Kaliszu.

 

 1. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w Mszach św. w niedziele oraz w dni powszednie, sprawowanych w naszym kościele parafialnym. Od dzisiaj w katedrze w każdej Mszy św. i nabożeństwie może uczestniczyć 85 osób.

 

 1. Przypominamy, że czas Komunii św. Wielkanocnej trwa do Uroczystości Bożego Ciała, tzn. w tym roku do 11 czerwca. Okazja do spowiedzi św. w naszej katedrze jest podczas każdej Mszy św. W Sanktuarium św. Józefa okazja do spowiedzi św. jest w każdy dzień powszedni od godz. 8.00 do 18.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w tym trwającym okresie paschalnym.

 

 1. Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy. W poniedziałek, wtorek i w środę będziemy modlić się o dobre urodzaje, oraz o błogosławieństwo Boże dla rolników.

 

 1. W dni powszednie od godz. 10.00 do 18.30 w naszej katedrze wystawiony jest Najświętszy Sakrament do prywatnej adoracji. O godz. 15.00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Boże z prośbą o ustanie epidemii, a każdy czwartek o godz. 20.30 – różaniec w tej intencji.

 

 1. Zachęcamy do codziennego odmawiania różańca w naszych domach. Prosił nas o to Ojciec św. Franciszek. Możemy modlić się w duchowej łączności z kapłanami, którzy codziennie odmawiają różaniec w kościołach lub kaplicach o godz. 20.30.

 

 1. Jutro, tak jak w każdy trzeci poniedziałek miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła z prośbą o uwolnienie z nałogów i wszelkich zniewoleń.

 

 1. W sobotę o godz. 11.00 w naszej katedrze oraz w konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim sześciu diakonów naszej diecezji otrzyma święcenia kapłańskie. Kandydatów do święceń, którzy dzisiaj rozpoczynają rekolekcje, polecamy modlitwie wiernych. Prosimy też o modlitwę w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

 

 1. Rodziców dzieci z klasy III, które przygotowują się do I Spowiedzi i I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę, 23 maja, o godz. 19.15. Prosimy aby w spotkaniu, które będzie w kościele, uczestniczył jeden rodzic każdego dziecka. Wspólnie podejmiemy decyzję odnośnie proponowanych terminów uroczystości I Komunii św.

 

 1. Wszystkich, którzy w rozpoczynającym się tygodniu będą świętować dzień Imienin, Urodzin lub Rocznicę zawarcia małżeństwa niech Bóg obdarzy swoją Łaską i Błogosławieństwem, a Maryja i św. Józef niech umacniają swoim wstawiennictwem. Szczęść Boże Solenizantom i Jubilatom!

 

 1. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką.