Aktualności

19.04.2020 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19 kwietnia 2020 r.

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

  1. Dziś przypada patronalne święto Caritas i rozpoczyna się w kościele katolickim w Polsce 76. Tydzień Miłosierdzia. Hasłem tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia są słowa Czcigodnego Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego: Miłosierdziem budujemy Kościół Boży.

 

  1. Dziś o godz. 18.00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

  1. Od najbliższego poniedziałku w katedrze w każdej Mszy św. i nabożeństwie będzie mogło uczestniczyć 54. wiernych (1 osoba na 15 m2). W niedzielnych Mszach św., w razie konieczności, będzie można również uczestniczyć na placu kościelnym zachowując środku bezpieczeństwa określone przez służby sanitarne (przynajmniej 2 m odstępu między osobami). Wierni uczestniczący w Mszach św. i nabożeństwach zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w Mszach św. i nabożeństwach sprawowanych w naszym kościele katedralnym. Wierni korzystający z dyspensy od obowiązku uczestniczenia w Mszy św. niedzielnej prosimy, aby pobożnie i w religijnym skupieniu duchowo łączyli się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje telewizyjne, radiowe lub internetowe. Bardzo prosimy, aby rodzice zatroszczyli się o to, aby ich dzieci, nie tylko te młodsze uczęszczające do szkoły podstawowej, ale także dzieci starsze w wieku szkoły średniej, uczestniczyły w niedzielnej Mszy św. za pośrednictwem wcześniej wymienionych transmisji lub w kościele. W tych dniach zachęcamy do wspólnej rodzinnej modlitwy oraz do częstszego czytania Pisma św. Prośmy Boga o umocnienie naszej wiary.

 

  1. W każdy dzień powszedni od godz. 10.00 do 18.30 na głównym ołtarzu w naszej Katedrze będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do prywatnej adoracji. Codziennie o godz. 12.00 odmówimy modlitwę Anioł Pański, a o godz. 15.00 – Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Adorację zakończymy przed Mszą św. o godz. 18.30 śpiewem Suplikacji. Zapraszamy i zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej katedrze oraz wspólnej modlitwy w Godzinie Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy rodziny, aby o godz. 20.30 gromadziły się w swoich domach na modlitwie różańcowej w duchowej łączności z kapłanami, którzy w tym czasie będą odmawiać różaniec w kościele z prośba o zatrzymanie epidemii, w intencji chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również w intencji lekarzy i pielęgniarek oraz służb sanitarnych, a także o pokój dla naszych serc i łaskę nawrócenia. Dzięki transmisji internetowej możemy w tej godzinie razem modlić się na różańcu. Zachęcamy też do oglądania w telewizji Trwam transmisji Apelu Jasnogórskiego o g. 21.00, aby w ten sposób w tym szczególnym czasie duchowo pielgrzymować do Domu naszej Matki – Maryi, która jest Uzdrowieniem Chorych, Wspomożycielką Wiernych i Królową Polski.

 

  1. W związku z licznymi pytaniami kierowanymi telefonicznie informujemy, że dobrowolną ofiarę na cele kultu religijnego oraz na wydatki związanie z funkcjonowaniem parafii można wpłacić na konto parafii św. Mikołaja lub włożyć do skarbonki postawionej pod chórem. Nr konta bankowego podany jest na stronie internetowej naszej parafii. ( nr konta: 97 1240 2946 1111 0010 3804 2770)