Aktualności

21.06.2020 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA 21.06.2020r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 21 czerwca 2020 r.

 

  1. Wczoraj i dzisiaj 44 dzieci w naszym kościele parafialnym przystąpiło do I Komunii św. Troje dzieci I Komunię św. przyjęło w minioną sobotę. Pozostałe dzieci do sakramentu eucharystii przystąpią we wrześniu.

 

  1. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy o godz. 18.00. Przed Litanią odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i śpiewamy Suplikacje. W środę, ostatnią w tym miesiącu, podczas nabożeństwa uczcimy św. Jana Pawła II.

 

  1. Dziś w kościele ojców jezuitów o godz. 16.00 – Msza św., nabożeństwo i procesja ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

  1. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.30 rozpoczniemy Nowennę przed zawierzeniem Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Zawierzenie to będzie miało miejsce w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w przyszły czwartek, 2 lipca. Zapraszamy do uczestnictwa w tej modlitwie. Tekst Nowenny wydrukowany jest w dwutygodniku naszej diecezji Opiekun. Możemy z tego tekstu skorzystać podczas modlitwy w naszych rodzinach.

 

  1. We wtorek, tak jak każdego 23 dnia miesiąca, o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski.

 

  1. W środę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30. 7.00 i 18.30. Zapraszamy do udziału w Mszy św.

 

  1. Ks. Michał Tomaszewski – wikariusz naszej Parafii, od dnia 1 lipca br. został mianowany zastępcą Dyrektora Caritas Diecezji Kaliskiej. W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. będziemy modlić się za ks. Michała, a za posługę duszpasterską w naszej parafii podziękujemy podczas Mszy św. o godz. 8.30.

 

  1. Pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów, którzy w rozpoczynającym się tygodniu będą obchodzić dzień Imienin, Urodzin lub rocznicę zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Niech Bóg ogarnie Was swoją Miłością i umacnia łaską swojego Błogosławieństwa. Szczęść Boże!

 

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na inwestycje materialne w naszej parafii.

 

  1. Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun oraz tygodnik katolicki Niedziela i Gość Niedzielny.