Aktualności

29.03.2020 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29 MARZEC 2020 r.

 

  1. Msze św. w niedziele i dni powszednie sprawowane są naszym kościele wg dotychczasowego porządku. Dziś o godz. 18.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Droga Krzyżowa – w piątek o godz. 18.00. W Mszach św. i nabożeństwach odprawianych w kościele może uczestniczyć tylko 5 osób. Dotyczy to także Mszy św. pogrzebowych. Zachęcamy, aby wierni korzystający z dyspensy uczestniczyli w Mszy św. przez pośrednictwo transmisji telewizyjnych i radiowych. Jest też możliwość uczestniczenia w Mszach świętych i nabożeństwach odprawianych w naszej Katedrze przez pośrednictwo transmisji internetowej na naszej stronie parafialnej www.katedra.kalisz.pl lub trnasmisji na facebooku. Bardzo prosimy, aby w tym trudnym czasie rodzice zatroszczyli się o to, aby ich dzieci, nie tylko te młodsze uczęszczające do szkoły podstawowej, ale także dzieci starsze w wieku szkoły średniej, uczestniczyły w niedzielnej Mszy św. za pośrednictwem wcześniej wymienionych transmisji.

 

  1. W dni powszednie od godz. 10.00 do 18.30 w naszej katedrze wystawiony jest Najświętszy Sakrament do prywatnej adoracji. O godz. 12.00 odmówimy modlitwę Anioł Pański, a o godz. 15.00 – Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Adorację kończymy przed Mszą św. o godz. 18.30 śpiewem Suplikacji. Codziennie osoby przebywające w domach, także dzieci i młodzież, mogą duchowo adorować Najświętszy Sakrament przez transmisję internetową na naszej stronie parafialnej: www.katedra.kalisz.pl. Zachęcamy rodziny, aby o godz. 20.30 gromadziły się w swoich domach na modlitwie różańcowej w duchowej łączności z kapłanami, którzy w tym czasie odmawiają różaniec w kościele z prośba o zakończenie epidemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również w intencji lekarzy i pielęgniarek oraz służb sanitarnych i mundurowych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Bicie dzwonów w naszym kościele niech w tej godzinie gromadzi nas w domach do wspólnej modlitwy. Zachęcamy też do oglądania w telewizji Trwam transmisji Apelu Jasnogórskiego o g. 21.00, aby w ten sposób w tym szczególnym czasie duchowo pielgrzymować do Domu naszej Matki – Maryi, która jest Uzdrowieniem Chorych, Wspomożycielką Wiernych i Królową Polski.

 

  1. W czwartek przypada 15-ta rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. O godz. 18.00 odprawiamy nabożeństwo ku czci naszego św. Papieża. Tak jak w każdy I czwartek miesiąca będziemy modlić się o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

 

  1. W I piątek miesiąca przed Mszą św o godz. 18.30 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7 .00 – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi połączone z modlitwą różańcową.

 

  1. Zbliża się Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest codziennie podczas nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 oraz od godz. 18.00 do 18.30. W każdym czasie możemy poprosić kapłana z posługą sakramentalną do osoby chorej. Przypominamy, że czas Komunii św. Wielkanocnej trwa do Uroczystości Bożego Ciała, która w tym roku będzie obchodzona 11 czerwca.

 

  1. O terminie I spowiedzi i I Komunii św. dzieci z klasy III poinformujemy najpóźniej w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Uprzejmie prosimy aby w tym czasie, w którym nie możemy organizować specjalnych spotkań, rodzice przygotowywali swoje dzieci do sakramentu pokuty i pojednania oraz sakramentu eucharystii.