OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 23 LIPCA 2017 r.

Przypominamy, że ostatnią Eucharystię w Katedrze w każdą niedzielę odprawiamy o godz. 20.30.

W poniedziałek o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie. W czasie wakacji Obraz Matki BożejCzęstochowskiej jest w kościele. Rodziny, które w tym okresie chciały przyjąć do swojego domu Maryję w znaku tego Obrazu prosimy, aby zgłosiły się do zakrystii. Mogą to być rodziny, które w proponowanym czasie nie mogły przyjąć Obrazu, inne rodziny lub rodziny mieszkające poza naszą Parafią, a uczęszczające od Katedry na Mszę św.

W najbliższą środę, ostatnią w tym miesiącu, o godz. 18.30 – nabożeństwo i Msza św. ku czci św. Jana Pawła II. Intencje, które podczas tego nabożeństwa chcemy polecać Bogu przez wstawiennictwo św. Papieża prosimy napisać na kartce i włożyć do skrzynki postawionej pod chórem. Po Mszy św. - uczczenie relikwii św. Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 – Msza św. w intencji kierowców oraz mechaników samochodowych z racji przypadającego we wtorek wspomnienia św. Krzysztofa. Zapraszamy poczty sztandarowe. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświecenie samochodów. Ofiary składane przy tej okazji będą częściowo przeznaczone na zakup samochodów w krajach, w których pracują polscy misjonarze.

Pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów i życzymy obfitości Bożej łaski na każdy dzień życia. Szczęść Boże!

Polecamy dwutygodnik naszej diecezji Opiekun oraz tygodnik katolicki Niedziela. Można też nabyć nowy numer miesięcznika adresowanego do kobiet katolickich List do Pani. Jest też bezpłatna gazeta Dobre Nowiny.

Od 1 do 8 sierpnia w kancelarii parafialnej od godz.17.00 do 18.00 będzie można zapisać się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę z grupą pomarańczową. W najbliższą niedzielę oraz w niedzielę 6 sierpnia po każdej Mszy św. przed Katedrą będą zbierane dobrowolne ofiary na wydatki związane z organizacją Pielgrzymki. Szukamy też chętnych, którzy chcieliby włączyć się w prowadzenie śpiewu podczas Pielgrzymki