OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19 maja 2019 r.

 

 1. Dziś przypada 40. rocznica święceń kapłańskich Arcypasterza naszej diecezji J.E. ks. Bp Edwarda Janiaka. Z tej racji o godz. 12.30 w naszym kościele katedralnym Biskup Kaliski będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. dziękczynnej. Zapraszamy do udziału w tej Eucharystii oraz prosimy o modlitwę w intencji Księdza Biskupa.

 

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 16.30 dzieci z klasy IV wraz ze swoimi rodzicami będą dziękowały Bogu za dar Eucharystii z racji Rocznicy I Komunii św.

 

 1. Rodziców młodzieży klasy VIII i III gimnazjum zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.30. Po Mszy św. będzie spotkanie rodziców z racji bezpośredniego przygotowania tej młodzieży do sakramentu bierzmowania, do którego przystąpią 30 maja. Spotkanie tej młodzieży będzie we wtorek i w środę o godz. 19.15.

 

 1. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

 

 1. W poniedziałek o 18.30 – Msza św. ku czci św. Michała Archanioła oraz nabożeństwo eucharystyczne z prośbą o uwolnienie z nałogów. Zapraszamy.

 

 1. W czwartek, jak każdego 23 dnia miesiąca o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. Zapraszamy do licznego udziału w tej modlitwie w miesiącu poświęconym Maryi.

 

 1. W sobotę o godz. 11.00 siedmiu diakonów diecezji kaliskiej otrzyma święcenia kapłańskie. Zapraszamy do udziału w uroczystości święceń, która będzie w naszej Katedrze oraz do modlitwy w intencji kandydatów do święceń, którzy dzisiaj rozpoczynają rekolekcje w domu prowadzonym przez Mniszki Kamedułki w Złoczewie, oraz do modlitwy w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych zwłaszcza do naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

 

 1. Organizujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę we wtorek 4 czerwca z okazji 40-tej rocznicy I pielgrzymki św. Jana Pawła II. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Wszystkich, którzy w rozpoczynającym się tygodniu będą świętować dzień Imienin, Urodzin lub Rocznicę zawarcia małżeństwa niech Bóg obficie darzy swoją łaską i błogosławieństwem. Szczęść Boże Solenizantom i Jubilatom!

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na inwestycje materialne w Parafii.

 

 1. Po Mszy św. można nabyć nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun. Jest też tygodnik katolicki Niedziela oraz od dzisiaj – tygodnik katolicki Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 1. Komunikat Rady Stałej Episkopatu Polski.