OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2019

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 13 WRZEŚNIA 2020 r.

 1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce X Tydzień Wychowania, którego hasłem jest wezwanie: Budujmy więzi. Św. Jan Paweł II powiedział: „Podobnie jak roślina potrzebuje światła i ciepła dla swego rozwoju, tak człowiek potrzebuje miłości.” Budowanie dojrzałych, głębokich relacji z Bogiem i bliźnimi opartych na miłości jest warunkiem skuteczności procesu wychowania. W tym tygodniu, a zwłaszcza w piątek, w liturgiczne święto ku czi św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, będziemy modlić się Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców, a także za wszystkich, dla których nieobojętna jest sprawa wychowania dzieci i młodzieży. W piątek na Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy młodzież naszej parafii. Po Mszy św. będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej oraz z klasy I szkoły średniej.

 

 1. Dzieci z klasy V ich rodziców, rodziców chrzestnych i krewnych zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 16.30, podczas której będziemy dziękować za dar Eucharystii z racji Rocznicy I Komunii św.

 

 1. Dziś po Mszy Mszy św. o godz. 18.30 – nabożeństwo fatimskie.

 

 1. Jutro przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej racji w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przed kościołem będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc chrześcijanom mieszkającym w Ziemi Świętej. Ofiarę na ten cel składaliśmy zwykle w Wielki Piątek. W tym roku z racji pandemii w Wielki Piątek nie uczestniczyliśmy w Liturgii w naszych kościołach, dlatego dopiero w tym czasie zbierane będą te ofiary.

 

 1. Wszystkie dzieci z klasy IV, które w czerwcu oraz wczoraj i dzisiaj przystąpiły do I Komunię św., ich rodziców, rodzeństwo i całą rodzinę w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę o godz. 16.30. Dzieci otrzymają obrazki – pamiątki pierwszokomunijne oraz książeczki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Prosimy, aby dzieci były ubrane w biały strój, w którym przystąpiły do I Komunii św.

 

 1. Spotkanie młodzieży z racji przygotowania do sakramentu bierzmowania: klasa VIII - wtorek godz. 17.00, klasa I szkoły średniej – wtorek godz. 17.30.

 

 1. Spotkanie Akcji Katolickiej – w środę po Mszy św. o godz. 18.30.

 

 1. Spotkanie ministrantów oraz chłopców, którzy chcieli by być ministrantami będzie w sobotę o godz. 10.00. Prosimy rodziców, a zachęcili swoich synów do służenia przy ołtarzu. W tym roku opiekunem grupy ministrantów i lektorów będzie ks. Paweł.

 

 1. Wszystkim, którzy w rozpoczynającym się tygodniu będą świętować dzień Imienin, Urodzin lub Rocznicę zawarcia sakramentalnego małżeństwa, składamy najlepsze Życzenia. Niech Bóg obdarzy Was swoją łaską i niech Wam błogosławi. Szczęść Boże!

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na inwestycje materialne w naszej Parafii.

 

 1. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicka. Polecamy nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela, Gość Niedzielny oraz List do Pani. Gazety wyłożone są na stoliku pod chórem. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane kalendarze katolickie na 2021 rok.