OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

             I NIEDZIELA ADWENTU – 29 LISTOPADA 2020 r.

 

  1. Dziś rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, czas duchowego przygotowania do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

 

  1. W Adwencie zapraszamy do udziału w Mszach św. roratnich sprawowanych ku czci Matki Bożej. Roraty odprawiać będziemy w każdy dzień powszedni o godz. 6.30, a dodatkowo dla dzieci o godz. 17.00.

 

  1. Przypominamy, że codziennie od godziny 18.00 do 18.30 w naszej katedrze wystawiony jest Najświętszy Sakrament do prywatnej adoracji. W okresie adwentu w tym czasie, tzn. od godz. 18.00 do 18.30, będzie okazja do spowiedzi św. z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku, z racji trwającej epidemii nie będzie okazji do spowiedzi św. w  tzw. noc konfesjonałów.

 

  1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek miesiąca podczas nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00 będziemy modlić się o dobre i liczne powołania do służby Bożej. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św., zwłaszcza dla dzieci z klasy IV, które pragną odprawić dziewięć pierwszych piątków miesiąca, będzie od godz. 16.30. O godz. 17.00 – Msza św. dla dzieci. O godz. 18.30 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Sercu Pana Jezusa i Msza św. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi i nabożeństwo różańcowe.

 

  1. W przyszłą niedzielę – 6 grudnia, przypada Uroczystość Odpustowa ku czci św. Mikołaja, Patrona kościoła katedralnego oraz naszej Parafii. Suma odpustowa – o godz. 12.30. Zapraszamy do udziału w tej odpustowej Eucharystii, która będzie sprawowana za Parafian oraz za tych Wiernych, którzy w naszym kościele parafialnym uczestniczą w Mszach św. i nabożeństwach.

 

  1. Od poniedziałku przez dziewięć kolejnych dni w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. z prośbą o powrót do zdrowia ks. Dominika – wikariusza naszej parafii. W dni powszednie Msza św. w tej intencji będzie sprawowana o godz. 17.00, a sobotę o godz. 18.30. Dziękujemy Pani, która zamówiła intencje tej Mszy św.

 

  1. Pozdrawiamy Solenizantów oraz Jubilatów, którzy w tym tygodniu będą świętować dzień Imienin lub dzień Urodzin. Życzymy, aby Bóg przez wstawiennictwo Maryi i świętych Patronów obdarzał Łaską, pomnażał dobro, umacniał wiarę i ubogacał Swoim błogosławieństwem. Szczęść Boże.

 

  1. Po Mszy św. wychodząc z kościoła możemy nabyć opłatki wigilijne oraz świece świąteczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Mała świeca kosztuje 6 zł., a duża – 15 zł.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest dwutygodnik naszej diecezji Opiekuna, tygodnik katolicki Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznik adresowany do kobiet katolickich List do Pani. Są jeszcze nasze diecezjalne kalendarze katolickie na nowy rok w cenie 5 zł. Kupując kalendarz pomagamy materialnie naszemu Wyższemu Seminarium Duchownemu.

 

  1. Komunikat Ks. Arcybiskupa – Administratora Apostolskiego Diecezji Kaliskiej.