OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2019

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 23 LUTY 2020 r.

 

  1. W tym tygodniu w Środę Popielcową rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu. W Popielec Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i 18.30. Ostania Eucharystia w Popielec – o godz. 20.30. Dzieci i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. o 17.00, a młodzież – o godz. 18.30. Podczas każdej Mszy św. – posypanie głowy popiołem. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w Mszy św. w Środę Popielcową na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Przypominamy, że w Popielec wszystkich katolików obowiązuje post.

 

  1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla wszystkich Parafian - o godz. 18.00; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnymw każdą niedzielę o godz. 18.00. Po nabożeństwie – Msza św.

 

  1. W przyszłą niedzielę odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Kalisza. Początek o godz. 14.00 przy kościele Ojców Jezuitów. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie pasyjnym i do publicznego przyznania się do Chrystusa, który przez Krzyż i Mękę Swoją zbawił świat.

 

  1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu podczas Mszy św. o godz. 20.30 głoszone będą konferencje w ramach Rekolekcji Akademickich. Tytuł tegorocznych konferencji rekolekcyjnych brzmi: Proces Jezusa. Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza społeczność akademicką: profesorów, studentów i pracowników akademickich. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

 

  1. Spotkanie uczniów klasy VI z naszej parafii z racji przygotowania do sakramentu bierzmowania będzie we wtorek o godz. 16.30. Uprzejmie prosimy, aby rodzice zainteresowali się przygotowaniem swoich dzieci do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

 

  1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje Imieniny lub Urodziny życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Maryi naszej Matki i Królowej. Szczęść Boże!

 

  1. Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela, Gość Niedzielny.

 

Poproszono nas o podanie następującej informacji:

W szkole Podstawowej nr 1 przy ul. 3 Maja 16 od jutra , 24 lutego będą zapisy

dzieci do kl. I oraz klasy „0”. Najbliższy poniedziałek będzie „dniem otwartym w szkole”.