OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13 STYCZNIA 2019 r.

 

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 18.30 – nabożeństwo fatimskie.

 

  1. W poniedziałek o godz. 21.00 – Msza św. z udziałem młodzieży z naszej Diecezji, która udaje się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  1. W czwartek obchodzony jest w kościele katolickim XXII Dzień Judaizmu. Z tej racji zapraszamy do udziału w Mszy św. o godz. 18.30.

 

  1. Kolejne spotkanie z cyklu Miłosierdzie na wyciągnięcie ręki odbędzie się w piątek, 18 stycznia o godz. 18.00 w Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Kaliszu – Szczypiornie. Konferencję po Mszy św. o godz. 19.00 wygłosi s. Izabela Welik – Przełożona domu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na ul. Poznańskiej.

 

  1. W dniach 25 – 27 stycznia na terenie Wyższego Seminarium Duchownego odbędzie się spotkanie młodzieży naszej Diecezji w duchowej łączności z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Spotkanie będzie miało formę rekolekcji, gdzie oprócz transmisji z Panamy, będą różne konferencje, modlitwa oraz spotkania z ciekawymi ludźmi. Prosimy, aby chętni, którzy pragną uczestniczyć w tym spotkaniu zgłaszali się do ks. Łukasza – Wikariusza naszej parafii.

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwo ekumeniczne, które zostanie odprawione w zborze ewangelicko – augsburskim w Kaliszu przy Wale Staromiejski 9 w przyszłą niedzielę, 20 stycznia o godz. 16.00.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na inwestycje materialne w naszej Parafii oraz za ofiary składane podczas Kolędy.

 

  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom z okazji Imienin, Urodzin lub rocznicy zawarcia sakramentalnego małżeństwa życzymy obfitości Bożej Łaski oraz opieki Maryi i św. Józefa na każdy dzień życia. Szczęść Boże!

 

  1. Po Mszy św. można kupić prasę katolicką. Polecamy nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun oraz tygodnik katolicki Niedziela i Gość Niedzielny. Są jeszcze kalendarze diecezjalne na rozpoczynający się rok.

 

  1. Plan Kolędy.