OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2018

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 23 WRZEŚNIA 2018 r.

 

 1. Dzieci z klasy III i ich Rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 16.30. Po Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie z racji bezpośredniego przygotowania tych dzieci do I spowiedzi i I Komunii św.  Dzieci te w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.15 otrzymają poświęcony różaniec. Na tę Mszę św. zapraszamy rodziców oraz bliskich i krewnych tych dzieci.

 

 1. W środę o godz. 18.30 – nabożeństwo i Msza św. ku czci św. Jana Pawła II. Zapraszamy do licznego udziału. Intencje, które przez wstawiennictwo Św. Papieża chcemy polecić Bogu prosimy napisać na kartce i położyć na ołtarzu przy wejściu do prezbiterium. W piątek, 28 września, minie 60 lat od dnia, w który 38-letni ks. Karol Wojtyła w Katedrze na Wawelu przyjął święcenia biskupie. 

 

 1. W najbliższy, piątek 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny, już po raz dziesiąty na ulicach świata będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy na Plac św. Józefa przed figurę św. Jana Pawła II.

 

 1. W piątek o godz. 21.00 na Apelu Jasnogórskim w naszym kościele zgromadzą się uczestnicy Pielgrzymki Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. Modlitwa apelowa będzie ubogacona rozważaniem o św. Józefie oraz refleksją na temat 100-lecia odzyskania Niepodległości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. Dzieci z klasy IV, które w maju przystąpiły do I Komunii św. oraz ich Rodziców w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30. Po Mszy św. dzieci te otrzymają książeczki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.

 

 1. Spotkanie Akcji Katolickiej – w środę po Mszy św. o godz. 18.30.

 

 1. Spotkanie młodzieży klasy VIII z naszej parafii, z racji przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie we wtorek: uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – godz. 19.15; Szkoły Podstawowej nr 3, nr 12 oraz z innych szkół – godz. 17.00.

 

 1. Młodzież z klasy VII, VIII i III gimnazjum zapraszamy do udziału Kursie Ewangelizacyjnym, który odbędzie się w Dobrzycy w dniach 28 – 30 września. Zapisy u ks. Witolda.

 

 1. Spotkanie ministrantów, lektorów oraz chłopców, którzy chcą być ministrantami będzie w piątek o godz. 17.30. Zapraszamy.

 

 1. Jest jeszcze wolnych kilka miejsc na pielgrzymkę autokarową do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa – Łagiewnik w dniu 5 i 6 października (piątek - sobota). Szczegóły w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy!

 

 1. Wszystkim, którzy w rozpoczynającym się tygodniu będą świętować dzień Imienin, Urodzin lub Rocznicę zawarcia sakramentalnego małżeństwa, składamy Najlepsze Życzenia. Niech Bóg przez wstawiennictwo Maryi błogosławi Wam, darzy Swoją łaską i prowadzi przez życie w radości i pokoju.  Szczęść Boże!

 

 1. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicka. Polecamy nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela oraz Gość Niedzielny. Jest też kalendarz diecezjalny na rok 2019 w cenie 5 zł. Kupując ten kalendarz wspieramy materialnie nasze Wyższe Seminarium Duchowne.