OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 18 LISTOPAD 2018

 

  1. Dzieci z klasy III i ich rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 16.30. Po Mszy św. będzie comiesięczne spotkanie rodziców i dzieci z racji przygotowania do I Spowiedzi i I Komunii św.

 

  1. Jutro o godz. 18.30 – Msza św. i nabożeństwo do św. Michała Archanioła z prośbą o uwolnienie z nałogów. Kartki z intencjami prosimy włożyć do skrzynki wystawionej pod chórem. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

 

  1. W piątek o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. Do udziału w tym nabożeństwie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza rodziny, które przyjęły już do swojego domu Maryję w znaku obrazu Jasnogórskiego.

 

  1. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, o godz. 16.30 – Msza św. z udziałem przedstawicieli Akcji Katolickiej z całej naszej diecezji.

 

  1. W przyszły piątek, 30 listopada, podczas Mszy św. o godz. 18.30 do Katedry przyjmiemy Relikwie św. Stanisława Kostki z okazji trwającego Roku, który jest Jemu poświęcony. Nawiedzenie Relikwii tego Świętego Patrona Polski oraz Patrona polskich dzieci i polskiej młodzieży będzie trwało 3 dni, do poniedziałku 3 grudnia. Będzie to szczególny czas modlitwy z młodymi i za młodych. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w rekolekcjach, które będziemy przeżywać przy tych Relikwiach wpatrując się w przykład życia jaki zostawił nam ten Polski Święty, który na ziemi żył tylko 18 lat, a 450 lat temu narodził się dla nieba. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Wojciech Kućko – Dyrektor Wydziału ds. Rodzin diecezji płockiej, z której pochodził św. Stanisław Kostka. Z tej okazji ks. dr Wojciech Kućko napisał artykuł o św. Stanisławie Kostce do dwutygodnika naszej Diecezji Opiekun, który jest wydrukowany w aktualnym numerze. W Opiekunie znajdziemy też program rekolekcji związany z obecnością Relikwii tego Świętego. Program jest również wywieszony w gablocie, na drzwiach kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

 

  1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – młodzież z kl. VIII ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 oraz ze szkół podstawowych, które znajdują się poza terenem naszej parafii będzie we wtorek godz. 17.00. Zaproszenie dotyczy młodzieży z naszej parafii.

 

  1. Pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu będą świętować dzień swoich Imienin, Urodzin lub rocznice zawarcia małżeństwa. Niech Bóg – Miłosierny Ojciec umacnia Was Swoją Łaską i Błogosławieństwem, a Maryja ogarnie płaszczem swojej matczynej opieki. Szczęść Boże!

 

  1. Polecamy prasę katolicka. Jest nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun oraz tygodnik katolicki Niedziela oraz Gość Niedzielny. Polecamy też kalendarz diecezjalny na nowy rok. Cena kalendarza – 5 zł. Kupując kalendarz wspomagamy materialnie nasze Wyższe Seminarium Duchowne.