OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 25 LIPCA 2021 r.

 

 1. Dzisiaj, w niedzielę przed liturgicznym wspomnieniem św. Anny i Joachima, po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

 

 1. Dzisiaj, zgodnie z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, włączamy się w przeżywanie Dnia solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszki na pomoc poszkodowanym.

 

 1. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. będziemy błogosławić kierowców i święcić samochody. Przy tej okazji, tak jak co roku, będzie można złożyć ofiarę na zakupienie kolejnych środków transportu dla polskich misjonarzy, tak bardzo potrzebnych w codziennej posłudze ewangelizacyjnej. Już od wielu lat proponuję się ofiarę: 1 grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej Akcji św. Krzysztofa na rzecz misyjnych środków transportu.

   

 2. Dzisiaj w naszej katedrze o godz. 19.15 będzie Koncert Organowo – Wokalny w wykonaniu słuchaczy i wykładowców Diecezjalnego Studium Organistowskiego im. św. Cecylii w Kaliszu. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy! Wstęp wolny.

   

 3. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.30 – nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła z prośbą o uwolnienie z nałogów i innych zniewoleń.

 

 1. W przyszłą niedzielę - 1 sierpnia - na każdej Mszy św. modlić się będą z nami pielgrzymki grupy pomarańczowej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymi podzielą się swoim świadectwem a po Mszy św. przed kościołem będą zbierać ofiary na organizację tegorocznej pielgrzymki. Będzie też można przekazać pielgrzymom intencje, które chcemy, aby w modlitwie polecali wstawiennictwu Maryi Za okazaną życzliwość i wsparcie już teraz serdecznie dziękujemy!

   

 2. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny lub rocznicę zawarcia sakramentalnego małżeństwa składamy najlepsze Życzenia. Dzisiaj swoje imieniny świętuję nasz organista – pan dr Krzysztof Niegowski, któremu przy tej okazji dziękujemy za posługę w naszej parafii i w modlitwie polecamy Bogu Jego Osobę i Jego Rodzinę. Niech Bóg wszystkich Solenizantów darzy Swoją Łaską i umacnia Swoim Błogosławieństwem. Szczęść Boże!

 

 1. Po Mszy św. można kupić prasę katolicką. Polecamy dwutygodnik naszej diecezji Opiekun, jest tygodnik katolicki Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznik List do Pani. Gazety wyłożone są na stoliku pod chórem.