OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2020

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 14 LUTY 2021 r.

 

  1. W tym tygodniu w Środę Popielcową rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu. W Popielec Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i 18.30. Ostania Eucharystia w Popielec – o godz. 20.30. Dzieci i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. o 17.00, a młodzież – o godz. 18.30. Mszy św. o godz. 18.30 będzie przewodniczył J.E. Ks bp Damian Bryl – nowy Pasterz Kościoła Kaliskiego. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd posypana głów popiołem zgodnie z instrukcją Stolicy Apostolskiej. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w Mszy św. w Środę Popielcową na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Przypominamy, że w Popielec wszystkich katolików obowiązuje post ścisły.

 

  1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz. 18.00; Na to nabożeństwo zapraszamy również dzieci z rodzicami oraz młodzież, zwłaszcza przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w każdą niedzielę o godz. 18.00. Po nabożeństwie – Msza św.

 

  1. Dzieci z klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 12 wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30. Po Mszy św. będzie spotkanie z racji przygotowania tych dzieci do sakramentu pokuty i pojednania oraz sakramentu eucharystii.

 

  1. Od I do IV Niedzieli Wielkiego Postu podczas Mszy św. o godz. 20.30 głoszone będą konferencje w ramach Rekolekcji Akademickich, organizowanych przez Duszpasterstwo Akademickie Diecezji Kaliskiej. Tytuł tegorocznych konferencji rekolekcyjnych brzmi: Nocne życie Jezusa. Transmisja wydarzenia na www.katedra.kalisz.pl oraz na profilu facebookowym: Duszpasterstwo Akademickie w Kaliszu. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, a zwłaszcza społeczność akademicką: profesorów, studentów i pracowników akademickich. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na inwestycje materialne w naszej parafii.

 

  1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje Imieniny lub Urodziny życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Maryi naszej Matki i Królowej. Szczęść Boże!

 

  1. Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela, Gość Niedzielny.