OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 7 LIPCA 2019 r.

 

  1. W miesiącach lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16.30, a w dni powszednie – o godz. 7.00. Przypominamy, że w każdą niedzielę ostatnia Msza św. w Katedrze odprawiana jest o godz. 20.30.

 

  1. W środę o godz. 18.30 – nabożeństwo i Msza św. ku czci św. o. Pio. Po Mszy św. będzie możliwość uczczenia Jego relikwii.

 

  1. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.30 – nabożeństwo fatimskie połączone z procesją maryjną.

 

  1. Przypominamy, że codziennie od godz. 18.00 do 18.30 w naszym kościele wystawiony jest Najświętszy Sakrament do prywatnej adoracji. W tym czasie we wtorek odmawiamy różaniec, a w czwartek – odprawiamy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

  1. Dzisiaj witamy w naszej parafii nowego wikariusza – ks. Michała Tomaszewskiego, który 4 lata temu w tej katedrze przyjął święcenia kapłańskie. Ks. Michał pochodzi z parafii św. Stanisława B. M. w Wieruszowie, a posługę wikariusza pełnił w parafii św. Andrzeja Apostoła w Złoczewie. Niech Chrystus Najwyższy i Wieczny Kapłan błogosławi Ks. Michałowi w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii.

 

  1. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów, którzy w rozpoczynającym się tygodniu będą świętować dzień Imienin, Urodzin lub Rocznicę zawarcia sakramentalnego małżeństwa, niech Bóg obdarza swoją łaską i błogosławieństwem, a Maryja ma w swojej opiece. Szczęść Boże!

 

  1. Ofiary składane podczas Mszy św. w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na inwestycje materialne w naszej parafii. Za dotychczas złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

  1. Polecamy prasę katolicką: dwutygodnik naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela i Gość Niedzielny oraz bezpłatna gazeta Dobre Nowiny.