OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 27 PAŹDZIERNIK 2019 r.

 

  1. Dzieci z klasy III i ich rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 16.30.

 

  1. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy o godz. 18.00. Dzieci w tym tygodniu zapraszamy na różaniec w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00.

 

  1. W środę, ostatnią w tym miesiącu, o godz. 18.30 nabożeństwo i Msza św. ku czci św. Jana Pawła II. Po Mszy św. – uczczenie Jego relikwii.

 

  1. W piątek – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele – tak jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 16.30. Ostatnia Eucharystia o godz. 20.30. Na naszym cmentarzu parafialnym tzw. cmentarzu miejskim o godz. 14.00 – procesja żałobna z wypominkami i modlitwą za Zmarłych. Po procesji – Msza św. W tym tygodniu codziennie o godz. 18.00 będzie okazja do spowiedzi św., aby będąc w stanie łaski uświęcającej od 1 do 8 listopada zyskać odpust zupełny i ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Wypominki roczne, oktawalne oraz jednorazowe z prośbą o modlitwę za zmarłych można zamawiać w kancelarii parafialnej, a dziś po każdej Mszy św. – w zakrystii. Specjalne kartki wyłożone są na bocznych ołtarzach. Różaniec za zmarłych z wypominkami – od 1 do 8 listopada o godz. 18.00. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. za Zmarłych, również Mszy św. gregoriańskich. Można już zamawiać Msze św. na przyszły rok.

 

  1. Z racji przypadającej w piątek Uroczystości Wszystkich Świętych, w czwartek o godz. 18.30 odprawiamy Mszę św. połączoną z nabożeństwem ku czci Świętych naszych Patronów i orędowników przed Bogiem. Zapraszamy do licznego udziału. Na tę Mszę św. prosimy przynieść obrazy lub figury Świętych, które mamy w domu. Po Mszy św. uczcimy relikwie Świętych.

 

  1. W sobotę, w Dzień Zaduszony, Msze św. w naszym kościele o godz.: 6.30, 7.00. 8.30, 10.00, 17.00 i 18.30. Mszę św. o godz. 10.00 odprawimy za wszystkich wiernych zmarłych, a o godz. 18.30 – za zmarłych kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii oraz za kapłanów spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym. Również o godz. 18.30 – Msza św. za zmarłe Siostry ze Zgromadzenia Wspólnej Pracy od Maryi Niepokalanej. Po Mszy św. o godz. 7.00 – różaniec z racji I soboty miesiąca.

 

  1. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w I piątek miesiąca listopada. Okazja do spowiedzi św. zwłaszcza dla dzieci z IV klasy, które odprawiają dziewięć pierwszych piątków miesiąca będzie w środę po różańcu, tzn. od godz. 17.30. Niech rodzice dopilnują, aby te dzieci przystąpiły do Komunii św. pierwszopiątkowej w uroczystość Wszystkich Świętych. Młodzież, zwłaszcza przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy do spowiedzi w czwartek o godz. 18.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00.

 

  1. Z racji przypadającej w piątek Uroczystości Wszystkich Świętych, we wtorek o godz. 17.00 na nabożeństwo różańcowe prosimy aby dzieci przyszły w stroju wybranego przez siebie Świętego. Po nabożeństwie różańcowym w korowodzie świętych przejdziemy do świetlicy parafialnej „Anielska Ostoja” przy ul. 3 Maja 13, gdzie odbędzie się Bal Wszystkich Świętych, który potrwa do godz. 19.00. Wszystkie dzieci, młodzież oraz rodziców zachęcamy do uczestnictwa w balu w stroju ulubionego Świętego. Przewidziany jest również konkurs na najpiękniejszy strój, zabawy integracyjne oraz poczęstunek.

 

  1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować dzień swoich Imienin, Urodzin lub rocznice zawarcia małżeństwa życzymy obfitości Bożej łaski oraz opieki Maryi i świętych Patronów.

 

  1. Polecamy prasę katolicka. Jest dwutygodnik naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela i Gość Niedzielny. Polecamy też kalendarz katolicki na nowy rok. Kupując ten kalendarz wspomagamy materialnie nasze Wyższe Seminarium Duchowne.