OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2 maja 2021 r.

 

 1. Na nabożeństwo majowe zapraszamy codziennie o godz. 18.00.

   

 2. Jutro – 3 Maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane wg porządku niedzielnego. O godz. 11.15 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mszy św. będzie przewodniczył Pasterz naszej Diecezji J.E. ks. bp Damian Bryl. Ostania Msza św. w jutrzejszą uroczystość o godz. 20.30. Zapraszamy do udziału w Mszy św. i do modlitwy za naszą Ojczyznę przez wstawiennictwo Maryi.

 

 1. Papież Franciszek prosi, aby w miesiącu maju cały Kościół przyzywał wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny w intencji zakończenia pandemii, a w sposób szczególny za tych, których pandemia dotknęła najbardziej. Każdego dnia maja inne sanktuarium na świecie będzie centralnym miejscem tej modlitwy. W poniedziałek, 3 maja, Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. W tym dniu w naszym kościele po każdej Mszy św. odmówimy specjalną modlitwę w tych intencjach, a o godz. 18.00 – odprawimy nabożeństwo różańcowe prosząc Boga o ustanie epidemii. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji w rodzinach.

 

 1. W I czwartek miesiąca o godz. 18.30 Msza św. i nabożeństwo eucharystyczne z prośbą o powołania kapłańskie.

 

 1. W I piątek miesiąca o godz. 17.00 – Msza św. dla dzieci, a po Mszy św. o godz. 18.30 – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30.

   

 2. W najbliższą sobotę podczas Mszy św. o godz. 13.00 oraz za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 dzieci z klasy III przystąpią do I Komunii św. Z racji trwającej epidemii uprzejmie prosimy aby w tych Mszach św. w kościele uczestniczyła tylko najbliższa rodzina dzieci przystępujących do I Komunii św. Pozostali wierni będą mogli uczestniczyć w Mszy św. na placu przed katedrą. Zainstalowaliśmy dodatkowe nagłośnienie na zewnątrz kościoła. Dzieci z kl. III do I spowiedzi św. przystąpią w piątek od godz. 16.00 i w sobotę również od godz. 16.00. W tym czasie będzie okazja do spowiedzi św. dla rodziców, chrzestnych i krewnych tych dzieci.

 

 1. W sobotę, 8 maja, przypada Uroczystość św. Stanisława B.M. – Głównego Patrona Polski. Jest to dzień Imienin J.E. Bp Stanisława Napierały – Biskupa Kaliskiego seniora.

 

 1. W sobotę o godz. 11.00 – Msza św., podczas której osoby dorosłe z naszej diecezji, wcześniej przygotowane, przystąpią do sakramentu bierzmowania.

 

 1. W piątek 14 maja o godz. 19.30 w naszym kościele rozpoczną się nauki przedmałżeńskie. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w tych naukach prosimy aby zapisywały się w niedziele po Mszach św. w zakrystii, a w dni powszednie w kancelarii parafialnej. Możliwość zapisania się będzie również na pierwszym spotkaniu. Udział w naukach można też zgłosić telefonicznie. Spotkania będą się odbywały w trzy kolejne weekendy. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Niech Bóg obdarza Swoją łaską i błogosławi wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje imieniny, urodziny lub rocznicę zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Szczęść Boże.

 

 1. Ofiary składane podczas Mszy św. w przyszłą niedzielę, drugą w tym miesiącu, będą przeznaczone na zapłacenie za malowanie naszego kościoła parafialnego.

   

 2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką. Jest dwutygodnik naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela i Gość Niedzielny. Jest kolejny numer gazety Dobre Nowiny.