OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2019

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 15 WRZEŚNIA 2019 r.

 

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną niedzielę uczestniczyli w Marszu dla Rodziny i Życia.

 

  1. Dziś o godz. 10.00 – Msza św. z racji 75. rocznicy męczeńskiej śmierci i 20. rocznicy beatyfikacji bł. Franciszka Stryjasa, Syna ziemi kaliskiej, świeckiego katechety, który został zamordowany przez Niemców za nauczanie dzieci religii w czasie II wojny światowej.

 

  1. Dzieci z klasy III i ich Rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 16.30. Po Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie rodziców i dzieci z racji bezpośredniego przygotowania I Spowiedzi i I Komunii św.

 

  1. W poniedziałek o godz. 18.30 – Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła z prośbą o uwolnienie z nałogów. Intencje, które chcemy polecać Bogu przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła prosimy napisać na kartce i włożyć do skrzynki postawionej pod chórem.

 

  1. W środę, w Święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży, w naszych modlitwach pamiętajmy o dzieciach i młodzieży polecając ich Bogu przez wstawiennictwo świętego Patrona na początku nowego Roku Szkolnego.

 

  1. Dzieci, które w maju przystąpiły do I Spowiedzi i I Komunii św. w przyszłą niedzielę wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie podczas, którego dzieci otrzymają książeczki dziewięciu I piątków miesiąca.

 

  1. W najbliższą sobotę w Wołczynie odbędzie się XIII diecezjalne spotkanie Grup Modlitwy św. o. Pio. Prosimy aby chętni, którzy chcą uczestniczyć w tym spotkaniu do środy zgłosili się do kancelarii parafialnej.

 

  1. 19 października minie 35 lat od męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej okazji w sobotę 19 października organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do Warszawy i Niepokalanowa, miejsca związanego z życiem i działalnością św. Maksymiliana Marii Kolbe, którego 125-ta rocznica urodzin minęła w styczniu tego roku. W programie pielgrzymki m.in. modlitwa przy grobie bł. ks. Jerzego oraz zwiedzanie muzeum, w którym są eksponaty dotyczące Jego życia, działalności i męczeńskiej śmierci; nawiedzenie archikatedry warszawskiej i modlitwa przy grobie Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego; modlitwa przy krzyżu na pl. Piłsudskiego, w miejscu w którym 40 lat temu sprawował Mszę św. Jan Paweł II oraz przy grobie Nieznanego Żołnierza; Msza św. w kaplicy św. Maksymiliana Kolbe w Niepokalanowie i zwiedzanie muzeum, które upamiętnia jego działalność. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 

  1. Wszystkim, którzy w rozpoczynającym się tygodniu będą świętować dzień Imienin, Urodzin lub Rocznicę zawarcia sakramentalnego małżeństwa, składamy Najlepsze Życzenia. Niech Bóg obdarzy Was swoją łaską i niech Wam błogosławi. Szczęść Boże!

 

  1. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicka. Polecamy dwutygodnik naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela oraz Gość Niedzielny.