OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 19 LISTOPAD 2017

Jutro o godz. 18.30 – Msza św. i nabożeństwo do św. Michała Archanioła z prośbą o uwolnienie z nałogów. Kartki z intencjami prosimy włożyć do skrzynki wystawionej pod chórem. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

W czwartek o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. Do udziału w tym nabożeństwie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza rodziny, które przyjęły już do swojego domu Maryję w znaku obrazu Jasnogórskiego.

W piątek o godz. 10.00 – Msza św. z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu.

W piątek o godz. 18.30 do naszego kościoła uroczyście wprowadzimy Krzyż, który w Wielki Piątek 2005 r., osiem dni przed śmiercią, adorował i czcił św. Jan Paweł II. Ten Krzyż, niemy świadek cierpienia naszego Świętego Papieża, będzie w Katedrze w piątek, sobotę, niedzielę oraz w poniedziałek do Mszy św. o godz. 18.30.  Zapraszamy do udziału w Mszach świętych i nabożeństwach sprawowanych w tych dniach w naszym kościele oraz do uczczenia tej szczególnej Relikwii. Kazania podczas Mszy świętych będzie głosił ks. prałat Henryk Orszulak – proboszcz parafii św. Stanisława B.M w Wieruszowie. Program wywieszony jest na banerze na zewnątrz Katedry oraz na plakatach i ulotkach. W bieżącym numerze naszego diecezjalnego dwutygodnika „Opiekun” znajdziemy szczegółowe informacje na temat historii Krzyża Jana Pawła II. W niedzielę Ksiądz Biskup poświęci kopię tego Krzyża, wykonaną przez tego samego rzeźbiarza p. Stanisława Trafalskiego, który wykonał oryginał. Już od piątku będziemy mogli nabyć mały krzyż z herbem Ojca św. Jana Pawła II, który będzie pamiątką tego wydarzenia. Nawiedzenie Krzyża Papieskiego  zakończy obchody 20-lecia przybycia Jana Pawła II do Kalisza i do naszej Katedry.

W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, o godz. 16.30 – Msza św. z udziałem przedstawicieli Akcji Katolickiej z parafii całej naszej diecezji.

W czwartek przed Mszą św. o godz. 18.30 rozpoczniemy Nowennę przed Rokiem Świętego Józefa. Rok Świętego Józefa zostanie zainaugurowany w sobotę 2 grudnia Mszą św. o godz. 11.00, której w naszym kaliskim sanktuarium będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – klasa III gimnazjum – poniedziałek godz. 19.00.

Pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu będą świętować dzień swoich Imienin, Urodzin lub rocznice zawarcia małżeństwa. Niech Bóg – Miłosierny Ojciec umacnia Was Swoją Łaską i Błogosławieństwem. Szczęść Boże!

Polecamy prasę katolicka. Jest nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun oraz tygodnik katolicki Niedziela. Polecamy też kalendarz diecezjalny na nowy rok. Cena kalendarza – 5 zł. Kupując kalendarz wspomagamy materialnie nasze Wyższe Seminarium Duchowne.