OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20 maja 2018 r.

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 16.30 dzieci z klasy IVwraz ze swoimi rodzicami będą dziękowały Bogu za dar Eucharystii z racji Rocznicy I Komunii św.

Jutro w poniedziałek po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego obchodzimy święto Maryi Matki Kościoła. Msze św. w Katedrze o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.30. Zachęcamy do udziału w Eucharystii w jutrzejsze święto.

We najbliższy wtorek, 22 maja, przypada 30-ta rocznica święceń kapłańskich naszego Księdza Proboszcza. W tym dniu o godz. 16.00 Ks. Proboszcz odprawi Mszę św. w Sanktuarium św. Józefa, a w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 – w naszej Katedrze. Zachęcamy do udziału w tych Mszach św. dziękczynnych za dar powołania i za posługę kapłańską ks. Proboszcza.

W środę o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski,jak każdego 23 dnia miesiąca. Zapraszamy do licznego udziału w tej modlitwie w miesiącu poświęconym Maryi.

W sobotę o godz. 11.00 czterech diakonów naszej Diecezji otrzyma święcenia kapłańskie. Zapraszamy do udziału w uroczystości święceń, która będzie w naszej Katedrze oraz do modlitwy w intencji kandydatów do święceń, którzy dzisiaj rozpoczynają rekolekcje w domu prowadzonym przez Mniszki Kamedułki w Złoczewie, oraz do modlitwy w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych zwłaszcza do naszego Seminarium Duchownego. 

W sobotę przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o modlitwie w intencji żyjących i zmarłych matek oraz o szacunku i wdzięczności wobec nich.

Spotkanie Akcji Katolickiej – w piątek po Mszy św. o godz. 18.30.

Wszystkich, którzy w  rozpoczynającym się tygodniu będą świętować dzień Imienin, Urodzin lub Rocznicę zawarcia małżeństwa niech Bóg obficie darzy swoją Łaską i Błogosławieństwem. Szczęść Boże Solenizantom i Jubilatom!

Bóg zapłać za ofiary składane na inwestycje materialne w Parafii.

Po Mszy św. można nabyć nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun. Jest też tygodnik katolicki Niedziela oraz od dzisiaj – tygodnik katolicki Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Informujemy, że w najbliższy piątek o godz. 16.00 w Sali Kameralnej Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego UAM w Kaliszu przy ul. Nowy Świat 28-30 odbędzie się Sympozjum zatytułowane „Święty Józef – Kaliski i Światowy”. W imieniu organizatorów – zapraszamy.