OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KATEDRY – 24 WRZEŚNIA 2017 r.

Dzieci z klasy III i ich Rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 16.30. Po Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie z racji bezpośredniego przygotowania tych dzieci do I spowiedzi i I Komunii św.  Dzieci te w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.15 otrzymają poświęcony różaniec. Na tę Mszę św. zapraszamy rodziców oraz bliskich i krewnych tych dzieci.

W środę o godz. 18.30 – nabożeństwo i Msza św. ku czci św. Jana Pawła II. Zapraszamy do licznego udziału. Intencje, które przez wstawiennictwo Św. Papieża chcemy polecić Bogu prosimy napisać na kartce i włożyć do skrzynki postawionej pod chórem.

W najbliższy czwartek 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny, już po raz dziewiąty na ulicach świata będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy na Plac św. Józefa przed figurę św. Jana Pawła II.

Dzieci z klasy IV, które w maju przystąpiły do I Komunii św. oraz ich Rodziców w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30. Po Mszy św. dzieci te otrzymają książeczki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.

Spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio – w środę po Mszy św. o godz. 18.30.

Spotkanie młodzieży z klasy II gimnazjum z racji przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania – w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.30.

W piątek o godz. 19.15 zapraszamy do naszej Katedry na Koncert Chóru Chłopięco-Męskiego Bazyliki Kaliskiej.

Wszystkim, którzy w rozpoczynającym się tygodniu będą świętować dzień Imienin, Urodzin lub Rocznicę zawarciasakramentalnego małżeństwa, składamy Najlepsze Życzenia. Niech Bóg przez wstawiennictwo Maryi błogosławi Wam, darzy Swoją łaską i prowadzi przez życie w radości i pokoju.  Szczęść Boże!

Po Mszy św. można nabyć prasę katolicka. Polecamy nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela oraz miesięcznik adresowany do kobiet katolickich List do Pani. Jest też kalendarz diecezjalnyna rok 2018 w cenie 5 zł. Kupując ten kalendarz wspieramy materialnie nasze Wyższe Seminarium Duchowne.