OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24 MARZEC 2019 r.

 

  1. Dziś o godz. 18.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. Przypominamy, że w każdą niedzielę ostatnia Msza św. w Katedrze odprawiana jest o godz. 20.30. W okresie Wielkiego Postu podczas tej Mszy św. głoszone są kolejne konferencje w ramach rekolekcji akademickich. Przypominamy, że tematem tych konferencji są słowa Chrystusa wypowiedziane na Krzyżu.

 

  1. Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 17.00, dla wszystkich Parafian – o godz. 18.00. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych.

 

  1. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00 i 18.30. Zapraszamy do udziału w Mszy św. w jutrzejszą Uroczystość. Jutro przypada 27 rocznica powstania Diecezji Kaliskiej i podniesienia naszego kościoła do godności Katedry.

 

  1. Rekolekcje dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1, nr 3 i nr 12 będą w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę w następującym porządku: dzieci z klasy „0”, I, II i III – o godz. 11.30; dzieci z klasy IV, V i VI – godz. 10.00; młodzież z klasy VII, VIII oraz z klasy III gimnazjum – o godz. 8.30. Prosimy, aby Rodzice zainteresowali się udziałem swoich dzieci w dorocznych rekolekcjach wielkopostnych.

 

  1. W środę, ostatnią w tym miesiącu, o godz. 18.30 – nabożeństwo do św. Jana Pawła II, a po Mszy św. będzie możliwość uczczenia Jego relikwii. Intencje, które przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II będziemy chcieli polecić Bogu, prosimy napisać na kartce i włożyć do skrzynki postawionej pod chórem.

 

  1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania: klasa VIII ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 oraz uczniowie z klasy VIII ze szkół podstawowych spoza terenu naszej parafii będzie w poniedziałek o godz. 16.30. Na spotkanie zapraszamy młodzież z naszej parafii.

 

  1. Spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio będzie w środę po Mszy św. o godz. 18.30.

 

  1. Pozdrawiamy wszystkich, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje Imieniny lub Urodziny. Niech wszystkich Solenizantów i Jubilatów Bóg darzy swoją łaską i błogosławieństwem. Szczęść Boże!

 

  1. Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun, tygodnik katolicki Niedziela oraz Gość Niedzielny.